„Grypsy z celi śmierci” – zapraszamy na koncert w naszym Muzeum

Zapraszamy na koncert słowno-muzyczny „Grypsy z celi śmierci” poświęcony pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego „Pługa” . Odbędzie się on w środę 16 czerwca o godz. 19.00, w siedzibie naszego Muzeum.

Na warstwę słowną złożą się zapiski z więzienia, jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował Prezes IV Zarządu Głównego WiN.  Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: „Bóg, honor i ojczyzna”.

Słowo i muzykę dopełni prezentacja oparta na archiwalnych zdjęciach przybliżających postać płk. Łukasza Cieplińskiego.

Wystąpią:

• Marcin Kwaśny – aktor znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, „Pilecki” czy „Wyklęty”. Za rolę w filmie „Rezerwat” otrzymał nagrodę na XI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Golden Brig w Odessie, a za scenariusz tego filmu nagrodzono go na V Nadbałtyckim Festiwalu Debiutów Filmowych w Swietłogorsku w Rosji.
  • Marcin Świderski – saksofonista, uznany muzyk i kompozytor. Porusza się w rejonach nie tylko muzyki jazzowej, ale i klasycznej oraz współczesnej.
  • Marek Lipski – ceniony kompozytor, aranżer, pianista. Jego muzyczne inspiracje i doświadczenie oparte są na różnorodnych gatunkach – od klasyki przez muzykę rockową i popularną po jazz. Od wielu lat jego działalność skupia się wokół muzyki rozrywkowej.

Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obowiązującymi regułami sanitarno-epidemiologicznymi – możemy zaprosić na niego 60 osób.

Aby wziąć w nim udział, wcześniej należy odebrać darmowe karnety. Będą one wydawane od 9 czerwca w sekretariacie naszego Muzeum. Swój udział w koncercie potwierdzić można także telefonicznie, dzwoniąc pod numer 512 959 347.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek podczas imprezy.

Koncert „Grypsy z celi śmierci”

• środa 16 czerwca, godz. 19.00
  • Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Ostrołęka, ul. R. Traugutta 19