I Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora

W sobotę 17 września, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, zorganizowaliśmy I Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Zawody odbyły się na muzealnej strzelnicy cyfrowej. Udział w nich był bezpłatny. Zawodnicy strzelali z replik pistoletów Glock do tarczy z odległości 25 metrów.

Najlepsi otrzymali oprócz statuetki także ciekawe nagrody. Wręczył je dyrektor Muzeum Janusz Kotowski oraz naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie dr Dariusz Gałaszewski.

Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom, a tym, którzy znaleźli się na podium, gratulujemy celności!

Organizację I Zawodów Strzeleckich wsparli Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WYNIKI:

kobiety 15-18 lat
1. Gabriela Duszak
2. Nikola Zyśk
3. Julia Dymerska

kobiety powyżej 18 lat
1. Hanna Kuć
2. Kinga Lendo
3. Monika Dymerska

mężczyźni 15-18 lat
1. Jakub Tokarski
2. Natan Lendo
3. Jakub Jankowski

mężczyźni powyżej 18 lat
1. Piotr Skrzypczak
2. Tomasz Lendo
3. Adam Kiziewicz

Najlepszym strzelcem zawodów został Jakub Tokarski.