Maraton Strzelecki. Zapisz się na zawody

W piątek 11 listopada odbędzie się I edycja Maratonu Strzeleckiego. Zawodnicy zmierzą się w dwóch konkurencjach na strzelnicy cyfrowej Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Udział jest bezpłatny.

Maraton Strzelecki rozpocznie się w listopadzie, a zakończy w czerwcu 2023 roku. W każdym miesiącu odbędzie się jego jedna edycja, z innym scenariuszem strzelania dynamicznego (czeka nas więc 8 edycji). Udział jest bezpłatny.

Każda edycja to zmagania w dwóch konkurencjach, są to:

• strzelanie dynamiczne z repliki pistoletu Glock
  • strzelanie tarczowe

Klasyfikacja będzie prowadzona indywidualnie w kategoriach:

• kobiety w wieku 13 – 17 lat,
  • kobiety powyżej 17. roku życia,
  • mężczyźni w wieku 13 – 17 lat,
  • mężczyźni powyżej 17. roku życia.

Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca całego Maratonu otrzyma szablę polską kawaleryjską „Ludwikówkę”.

Partnerami zawodów są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

I edycja Maratonu Strzeleckiego

I edycja Maratonu Strzeleckiego rozpocznie się w piątek 11 listopada (godz. 10:00 – 15:30, maksymalnie 50 uczestników). Ze względu na duże zainteresowanie zawody w ramach I edycji odbędą się i w sobotę 12 listopada (godz. 10.00 – 15.00, również maksymalnie 50 uczestników).

Zgłaszać można się do 9 listopada, do godz. 17.30 bądź do wyczerpania limitu. Jeśli po tym terminie będą jeszcze wolne miejsca, zapisać się będzie można i w dniu imprezy.

A zgłosić się można osobiście w kasie i księgarni Muzeum (budynek C) bądź telefonicznie, dzwoniąc pod numer 510 139 061. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem.

Scenariusz strzelania dynamicznego w I edycji Maratonu Strzeleckiego:

Strzelanie tarczowe z repliki MP 40:

Nagrodą dla zwycięzcy Maratonu Strzeleckiego będzie szabla polska kawaleryjska „Ludwikówka”: