Msza w intencji Obrońców Ojczyzny

W niedzielę 27 lutego w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce odbyła się Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny, którą odprawiono w związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych i otwarciem naszego Muzeum.

– W naszej historii przyszedł taki moment, kiedy możemy upamiętniać ich trudne życie, historię Polski powojennej – mówił o Żołnierzach Wyklętych biskup łomżyński Janusz Stepnowski. – Dziękujemy wszystkim osobom, które zainteresowały się budynkiem obecnego Muzeum i wyznaczyły mu ten piękny cel wspominania osób, które zginęły za naszą Ojczyznę – kontynuował biskup, w którego kazaniu nie zabrakło odniesień do obecnej sytuacji w Ukrainie. Janusz Stepnowski zaapelował o modlitwę o pokój.

– Żołnierze Wyklęci najczęściej już w 1939 roku stanęli do walki z dwoma potężnymi wrogami: z hitlerowskimi Niemcami i bolszewicką Rosją – mówił dyrektor Muzeum Janusz Kotowski. – Jeden okupant został pokonany, drugi zaczął narzucać dziwny, bezbożny, szatański porządek. Żołnierze Niezłomni wobec tego rozpoczęli walkę o prawdziwie wolną Ojczyznę. Zostali zaszczuci, zamordowani, zakopani w bezimiennych grobach, zostali skazani na niepamięć.

Wcześniej mury Muzeum odwiedził biskup łomżyński, który poświęcił placówkę i obejrzał część wystawy stałej.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w nabożeństwie, dziękujemy i raz jeszcze zapraszamy do nas od 2 marca!