MUZEALNA ŚRODA o historii ostrołęckiego więzienia w latach 1918-1939

Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach cyklu „Muzealne środy”. Tym razem tematem będzie historia dawnego ostrołęckiego więzienia, a dokładniej – jego dzieje w latach 1918-1939, w odrodzonym państwie polskim.

Jak przebiegał proces kształtowania polskiego systemu więziennego po 1918 roku i jakie miejsce zajmowała w nim Ostrołęka? Jak świętowano jubileusz 10-lecia więziennictwa pod koniec lat dwudziestych? Będzie też mowa o losach naczelników ostrołęckiej placówki, ich rodzinach oraz o pewnej słynnej w II RP aferze korupcyjnej, która znalazła swój finał w Ostrołęce.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Żubrowska.

Zapraszamy w środę 6 czerwca do tymczasowego biura Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. dr. Józefa Psarskiego 17 w Ostrołęce. Początek o godz. 18:00.