Muzealna Środa o SGO „Narew” | zapowiedź

2 października odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Muzealna Środa. Podobnie jak miesiąc temu będzie ona dotyczyć problemu II wojny światowej. O działaniach Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew” podczas kampanii wrześniowej opowie Maciej Kordas.

Wystąpienie ma na celu ukazanie aktywności wojskowej SGO „Narew”, jej złożoności. W jego trakcie zostaną przedstawione zarówno działania wojenne w okolicach Ostrołęki, jak również w sąsiednich rejonach walk (m.in.: Różan, Nowogród, Łomża, Wizna, Zambrów).

Przypomniany zostanie szlak bojowy zgrupowania, w szczególności zaś jednostek, które mocno wpisały się w tradycję regionu – 5. Pułku Ułanów, Batalionu Obrony Narodowej „Kurpie” i innych. Będzie to także okazja do refleksji nad lokalnymi i ogólnymi następstwami podejmowanych decyzji.

Na spotkanie zapraszamy 2 października o godzinie 18.00 do muzeum przy ul. Traugutta 19.