Podpisaliśmy umowę na budowę i wyposażenie sali kinowej Muzeum

W czwartek 6 maja została podpisana umowa z wykonawcą sali kinowej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Będzie ona gotowa jesienią 2021 roku. Dzięki niej będziemy mogli organizować pokazy filmowe, ale także konferencje, koncerty czy przedstawienia.

W przetargu na wykończenie oraz wyposażenie sali widowiskowej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce wpłynęły dwie oferty. Najkorzystniejszą złożyła firma Mikor Inżyniering z Janek. Jej wartość to 2 029 187,58 zł.

Sala powstaje dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które jest organem prowadzącym ostrołęckie Muzeum. Ma być gotowa do 25 października 2021 roku.

Do tego czasu firma wyłoniona w przetargu dostarczy, zamontuje, a także uruchomi systemy m.in. z dziedziny kinotechniki, elektroakustyki, oświetlenia scenicznego. Dzięki tej inwestycji będziemy dysponowali profesjonalnym kinowym nagłośnieniem Dolby Surround, w standardzie kina cyfrowego.

Sala zaprojektowana jest na ok. 100 miejsc. Planujemy wykorzystywać ją nie tylko na potrzebę seansów filmowych. Będzie tak urządzona i wyposażona, aby można było tu organizować konferencje, prezentacje, spotkania autorskie, koncerty i przedstawienia.

Mamy nadzieję, że stanie się ona centrum aktywności, wokół którego skupiać się będą zarówno młodsi, jak i starsi. W planach mamy m.in. przeglądy filmowe, a także różne inicjatywy kulturalne, do których współtworzenia zaprosimy mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.