Promocja książki „Duch nasz zastąpi setki”

9 października w siedzibie naszego muzeum odbyła się prezentacja książki pt. „Duch nasz zastąpi setki”, która prezentuje materiały odkrywające szczegóły życia prywatnego Witolda Boruckiego, losów jego żony i syna.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu z cyklu „Zwykli bohaterowie. Północne Mazowsze w ogniu”, przedstawiającego sylwetkę Witold Borucki „Dęba”, „Babinicza”.

Zebranym gościom o jego bogatej działalności opowiadał dyr. Jacek Karczewski, dr Krzysztof Kacprzak, wnuczka „Babinicza” – Agnieszka Michniewicz oraz syn – Arkadiusz Płaszczyński. Na sali obecni byli również inni członkowie rodziny w tym dwie siostry Witolda Boruckiego – Anna i Zdzisława.

Dziś zamieszczamy fotorelację z tego spotkania. Dziękujemy przybyłym za obecność. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydawnictwem muzeum.