Umowa między Muzeum a firmą Budimex SA podpisana

Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji) Jacek Karczewski oraz Dyrektor Rejonu w Budimex SA Mariusz Hurylski podpisali w piątek 14 lipca umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa budynków na cele Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przy ul. Traugutta 19 wraz z wykonaniem kładki dla pieszych”. Umowę parafowali Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i Wiceprezes Zarządu OTBS Grzegorz Makowiecki.

W wydarzeniu udział wzięli również ostrołęccy samorządowcy, przedstawiciele firm WDI i OTBS (pełniących rolę inwestora zastępczego), rekonstruktorzy oraz kombatanci: kpt. Franciszek Chrostowski – Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Ostrołęka, mjr Antoni Zienkiewicz oraz Jan Olech, członek „Jaworzniaków – Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944–1956”.

Prace związane z przebudową i rozbudową siedziby naszego Muzeum finansowane są w ramach dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2018 r., natomiast jesienią przyszłego roku nastąpi otwarcie Muzeum dla zwiedzających.