Ukazał się 1 numer kwartalnika wydawanego przez nasze Muzeum – „Głos Niezłomny”. Piszemy w nim o działalności naszego Muzeum, ale też o historii podziemia antykomunistycznego. Zapraszamy do lektury.
Dlaczego Steny były nazywane „koszmarem hydraulika”? Skąd Błyskawica zawdzięcza swoją nazwę i jak wyglądał jej „drakoński” test? O tym wszystkim mówił w naszym Muzeum znany archeolog Olaf Popkiewicz.
W poniedziałek 1 sierpnia, o godz. 18.00, w naszym kinie obejrzeć będzie można film „Miasto 44”. Projekcja będzie bezpłatna i odbędzie się w ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
W niedzielę 31 lipca w naszym Muzeum odbędzie się spotkanie ze znanym archeologiem i detektorystą Olafem Popkiewiczem. Opowie on nam o broni używanej w czasie Powstania Warszawskiego i drugiej konspiracji. Początek spotkania o godz. 16.00. Wstęp wolny.
Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki odwiedził pierwsze w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Spotkał się z mieszkańcami Ostrołęki licznie zgromadzonymi w sali kinowej MŻW.
Za nami niezwykłe przedstawienie, monodram o Witoldzie Pileckim „Melduję Tobie Polsko”. W postać rotmistrza wcielił się Przemysław Tejkowski, a spektakl można było obejrzeć w piątek 24 czerwca w naszym Muzeum.
Informujemy, że w związku z wizytą premiera Mateusza Morawieckiego w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, nasza placówka będzie czynna w piątek 8 lipca do godz. 15.00.
W najbliższą środę będzie można obejrzeć w naszym kinie film „Nadzieja”. To dramat z 2019 roku produkcji norwesko-szwedzkiej, wyreżyserowany przez Marię Sødahl, która jest też autorką scenariusza.
Zapraszamy do obejrzenia konferencji „Żołnierze i działacze powojennego podziemia niepodległościowego. NIEZNANI BOHATEROWIE”, zorganizowanej przez Fundację Kwartalnika „Wyklęci”.
Przed seansem „Tajnego współpracownika” prelekcję wprowadzającą do filmu wygłosił Robert Radzik – autor książek poświęconych podziemiu antykomunistycznemu.